דרור ברזיל

תנועת הנוער הציונית-סוציאליסטית ״דרור״ בברזיל, שפעלה בשמות שונים – דרור, גורדוניה, איחוד הנוער החלוצי וכיום ״הבונים-דרור״ – יצרה ב-70 שנות קיומה חוויה יוצאת דופן הבאה לביטוי ברשת חברתית, המבוססת על ערכים שהשפיעו עמוקות בעיצוב זהותם הן של חבריה שעלו והשתקעו בישראל והן של אלה שהמשיכו לחיות בברזיל ומדינות אחרות. באתר זה תיעוד המשקף את תהליכי העבר והמאפשר לכל אלה שבשלב מסוים בחייהם היו חברים בתנועה לחדש את הקשר עם חבריהם בעבר וכן לתרום להעשרת המורשת התנועתית, הממשיכה להיות רלוונטית גם היום. מקווים שאתר זה יוכל לשמש סטודנטים, חוקרים והדור הצעיר שיש להם ענין בפרק זה של תולדות הקהילה היהודית בברזיל, בפרט במיעוט מיליטנטי ופעלתני, שהתארגן עוד לפני הקמת המדינה ופעלה מאז, לעתים בהצלחה ולעתים בפחות הצלחה, במימוש האידיאלים שלו.

מסמכים

אוסף מסמכים ופרסומים המאוחסנים בקיבוץ בר-חיל, מסווגים על-ידי מתנדבים, שניתן לגשת אליהם באינטרנט באמצעות חיפוש בקטגוריה. אם יש ברשותך חומר בבית היכול לתרום לאוסף שלנו נא לכתוב לנו.

קהילה

המאמצים של התנועה היו תוצאה של פעולות של אנשים כמוך. ראה מי נרשם, לתרום את הסיפור שלך ו / או ביוגרפיה לפגוש חברים שחוו את זה שלב משמעותי של החיים שלך.

חזותי
אוסף של תמונות, סרטים, רישומים, קריקטורות המתעדות אנשים, מקומות ואירועי עבר.
ספרות
טקסטים דיגיטליים של ספרים, פרסומים, מאמרים, זיכרונות וסקרים המהווים את הספרייה השלמה ביותר על תנועת הנוער.
Divulgue a mensagem